Haber Girişi: 15.12.2020 - 14:50, Güncelleme: 15.12.2020 - 14:50

Marmarabirlik kendi rekorunu kırdı: 2020 yılında 45 bin ton satış gerçekleştirdi

 

Marmarabirlik kendi rekorunu kırdı: 2020 yılında 45 bin ton satış gerçekleştirdi

Marmarabirlik, 2020 yılında 45 bin ton ürün satışı gerçekleştirerek kendi rekorunu kırdı. Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa,“Daha önceden planladığımız gibi hedeflerimizi birer birer gerçekleştiriyoruz” dedi.
Pazardaki payını her geçen gün artıran Marmarabirlik, yeni bir başarıya imza atarak 2020 yılında 45 bin ton ürün satış miktarına ulaştı. Bu başarıya ekip çalışmasıyla ulaştıklarını, büyümenin yolunun da çok satmaktan geçtiğini vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, bundan sonra satışların her yıl katlanarak büyüyeceğini belirterek, " Bizim için psikolojik sınır 40 bin ton ürün satmaktı. Bunu geçtiğimiz yıl başardık.2020 yılında ise 45 bin ton ürün satışı gerçekleşmiş oldu” dedi. Son 3 ay içerisinde Türkiye'yi karış karış gezdiklerini, her ilin dinamiklerini, tercih ettikleri ürünü ve pazarın taleplerini çok iyi bildiklerini vurgulayan Asa şunları söyledi: “Yaklaşık 90 gün boyunca Pazarlama ve Satış Müdürü Tuncay Kural ve bölge temsilcilerimizle birlikte 63 ilimizde bayi ve müşteri ziyareti gerçekleştirdik. Sahada yaptığımız bu görüşmeler satışlarımıza da olumlu bir şekilde yansımıştır. Bu ziyaretlerimizde şunu bir kez daha gördük: Halkımız Marmarabirlik’i tercih ediyor çünkü tüketmiş olduğu üründe güven istiyor. Birlik’in üretici kuruluşu ve bir kooperatif olması tüketiciye güven veriyor.” Hiçbir zaman günü kurtarmayı düşünmediklerini ve gelecekle ilgili projeleri bir bir hayata geçirdiklerini ifade eden Asa,“Yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda tüketici memnuniyetinin arttırılması için ürün çeşitliliğimizi artırdık, yeni stratejiler belirledik. Satış ağımızı genişlettik. Ticaret Bakanlığı’nın 2019-2023 Türkiye Kooperatifçilik Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında,  1 milyar ciro hedefine 2022 yılında ulaşmayı hedefliyoruz” dedi. Binlerce ortağın güç birliği sayesinde Marmarabirlik’in yarınlarını planladıklarını ifade eden Asa, üreticilere de şu mesajı verdi:“Güvenle büyüyen, zarar etmeyen, sürekli kar eden, karlılığı yatırıma dönüştüren Marmarabirlik, bir taraftan alımları diğer taraftan artan satış rakamları ile de geleceğe güvenle bakmaktadır. Marmarabirlik düzlüğe çıkmıştır. Yakaladığımız büyüme ile birlikte bundan sonra üreticimiz daha çak kazanacak ve buna paralel olarak da refah seviyeleri yükselecektir. Onların Marmarabirlik’ten daha büyük beklenti içinde olduğunu biliyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Üreticilerimiz her şeyin en iyisini hak ediyor.”              
Marmarabirlik, 2020 yılında 45 bin ton ürün satışı gerçekleştirerek kendi rekorunu kırdı. Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa,“Daha önceden planladığımız gibi hedeflerimizi birer birer gerçekleştiriyoruz” dedi.

Pazardaki payını her geçen gün artıran Marmarabirlik, yeni bir başarıya imza atarak 2020 yılında 45 bin ton ürün satış miktarına ulaştı. Bu başarıya ekip çalışmasıyla ulaştıklarını, büyümenin yolunun da çok satmaktan geçtiğini vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, bundan sonra satışların her yıl katlanarak büyüyeceğini belirterek, " Bizim için psikolojik sınır 40 bin ton ürün satmaktı. Bunu geçtiğimiz yıl başardık.2020 yılında ise 45 bin ton ürün satışı gerçekleşmiş oldu” dedi.

Son 3 ay içerisinde Türkiye'yi karış karış gezdiklerini, her ilin dinamiklerini, tercih ettikleri ürünü ve pazarın taleplerini çok iyi bildiklerini vurgulayan Asa şunları söyledi: “Yaklaşık 90 gün boyunca Pazarlama ve Satış Müdürü Tuncay Kural ve bölge temsilcilerimizle birlikte 63 ilimizde bayi ve müşteri ziyareti gerçekleştirdik. Sahada yaptığımız bu görüşmeler satışlarımıza da olumlu bir şekilde yansımıştır. Bu ziyaretlerimizde şunu bir kez daha gördük: Halkımız Marmarabirlik’i tercih ediyor çünkü tüketmiş olduğu üründe güven istiyor. Birlik’in üretici kuruluşu ve bir kooperatif olması tüketiciye güven veriyor.”

Hiçbir zaman günü kurtarmayı düşünmediklerini ve gelecekle ilgili projeleri bir bir hayata geçirdiklerini ifade eden Asa,“Yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda tüketici memnuniyetinin arttırılması için ürün çeşitliliğimizi artırdık, yeni stratejiler belirledik. Satış ağımızı genişlettik. Ticaret Bakanlığı’nın 2019-2023 Türkiye Kooperatifçilik Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında,  1 milyar ciro hedefine 2022 yılında ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Binlerce ortağın güç birliği sayesinde Marmarabirlik’in yarınlarını planladıklarını ifade eden Asa, üreticilere de şu mesajı verdi:“Güvenle büyüyen, zarar etmeyen, sürekli kar eden, karlılığı yatırıma dönüştüren Marmarabirlik, bir taraftan alımları diğer taraftan artan satış rakamları ile de geleceğe güvenle bakmaktadır. Marmarabirlik düzlüğe çıkmıştır. Yakaladığımız büyüme ile birlikte bundan sonra üreticimiz daha çak kazanacak ve buna paralel olarak da refah seviyeleri yükselecektir. Onların Marmarabirlik’ten daha büyük beklenti içinde olduğunu biliyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Üreticilerimiz her şeyin en iyisini hak ediyor.”              

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve isdunyasindakadin.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.