Koton'un Ev Kadınları Projesi'ne Bronz Stevie Ödülü

İş Dünyası 09.02.2021 - 17:12, Güncelleme: 09.02.2021 - 17:12
 

Koton'un Ev Kadınları Projesi'ne Bronz Stevie Ödülü

Koton. Stevie Awards’ta “Sales Recruitment Initiative of the Year” kategorisinde “Ev Kadınları Projesi” ile Bronz Stevie Ödülü’ne layık görüldü.

Koton, her yıl tüm dünyadan yüzlerce şirketin değerlendirmeye alındığı Stevie Awards’ta, “Ev Kadınları Projesi” ile ”Sales Recruitment Initiative of the Year” kategorisinde Bronz Stevie Ödülü’nü kazandı. Ev kadınlarının iş hayatına katılımını teşvik etmek için geliştirdiği Ev Kadınları Projesi ile yeni iş imkanları yaratan Koton, ev yaşamını önceliklendiren kadınların iş yaşamına geçiş yapmaları için part time olarak çalışmalarına imkan ve ortam sunuyor.  “Kadınları destekleyen projelerimiz devam edecek” Koton’un kadınların iş hayatına kazandırılması alanında önde gelen marka olması algısına katkı sağlayan uygulamalarının ödüllerle bir kez daha tescillendiğini ifade eden Koton Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz şunları söyledi: “Kadının gücüne inanan ve iş hayatındaki yerinin ivme kazanması için çalışan bir marka olarak, projemizin Stevie Awards tarafından ödüllendirilmesinden mutluluk duyduk. Koton olarak WEPs imzacısı ilk şirketlerden biriyiz. Ayrıca yönetim kurulumuzca imzaladığımız Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Politikamız var. Bu taahhütler kadın ve erkeğe eşit fırsatlar sunan bir işveren olarak adil bir ücret ve kariyer politikası izleyeceğimizin, kadınlara yönelik iyileştirmeleri ön planda tutacağımızın altını çizen birçok önemli maddeyi kapsıyor. Toplumsal cinsiyet eşitliği alanı başta olmak üzere yaptığımız iş birlikleri ve yürüttüğümüz farklı projelerle topluma ve insanımıza katkı sunma kararlılığımızı sürdürüyoruz. Ev Kadınları Projesi de bu noktadan yola çıktığımız ve ev kadınlarının çalışma saatlerini yaşam koşullarına göre belirleyebildikleri, istihdam sağlamanın yanı sıra kariyer gelişim fırsatı da sunduğumuz bir çalışma. Ev kadınlarının evdeki çocuk veya yaşlı bakımı gibi sorumluluklarını aksatmadan, kendi yaşam düzenlerine uygun şekilde iş hayatında yer almasını sağlayan projemizi 2019 yılında geliştirdik. Kadınlar, çalışma gün ve saatlerini haftada 3 gün 5’er saat veya 5 gün 3’er saat olarak kendileri belirliyor. Şu anda 7 şehirde 72 mağazamızda Ev Kadınları Programı’nda çalışan kadın istihdamımız var. Kadınların eko sistemin aktif bir üyesi olması projemizin öncelikli hedefleri arasında yer alıyor. Koton olarak DNA’mıza işlemiş olan kadının güçlendirilmesi bundan sonra da aynı öncelik ile önümüzdeki dönemde de devam edecek.” Bronz STEVIE® ödülüne layık görülen Koton, 14 Nisan günü online olarak gerçekleştirilecek gala etkinliğinde ödülünü alacak.
Koton. Stevie Awards’ta “Sales Recruitment Initiative of the Year” kategorisinde “Ev Kadınları Projesi” ile Bronz Stevie Ödülü’ne layık görüldü.

Koton, her yıl tüm dünyadan yüzlerce şirketin değerlendirmeye alındığı Stevie Awards’ta, “Ev Kadınları Projesi” ile ”Sales Recruitment Initiative of the Year” kategorisinde Bronz Stevie Ödülü’nü kazandı. Ev kadınlarının iş hayatına katılımını teşvik etmek için geliştirdiği Ev Kadınları Projesi ile yeni iş imkanları yaratan Koton, ev yaşamını önceliklendiren kadınların iş yaşamına geçiş yapmaları için part time olarak çalışmalarına imkan ve ortam sunuyor.

 “Kadınları destekleyen projelerimiz devam edecek”

Koton’un kadınların iş hayatına kazandırılması alanında önde gelen marka olması algısına katkı sağlayan uygulamalarının ödüllerle bir kez daha tescillendiğini ifade eden Koton Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz şunları söyledi: “Kadının gücüne inanan ve iş hayatındaki yerinin ivme kazanması için çalışan bir marka olarak, projemizin Stevie Awards tarafından ödüllendirilmesinden mutluluk duyduk.

Koton olarak WEPs imzacısı ilk şirketlerden biriyiz. Ayrıca yönetim kurulumuzca imzaladığımız Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Politikamız var. Bu taahhütler kadın ve erkeğe eşit fırsatlar sunan bir işveren olarak adil bir ücret ve kariyer politikası izleyeceğimizin, kadınlara yönelik iyileştirmeleri ön planda tutacağımızın altını çizen birçok önemli maddeyi kapsıyor. Toplumsal cinsiyet eşitliği alanı başta olmak üzere yaptığımız iş birlikleri ve yürüttüğümüz farklı projelerle topluma ve insanımıza katkı sunma kararlılığımızı sürdürüyoruz.

Ev Kadınları Projesi de bu noktadan yola çıktığımız ve ev kadınlarının çalışma saatlerini yaşam koşullarına göre belirleyebildikleri, istihdam sağlamanın yanı sıra kariyer gelişim fırsatı da sunduğumuz bir çalışma. Ev kadınlarının evdeki çocuk veya yaşlı bakımı gibi sorumluluklarını aksatmadan, kendi yaşam düzenlerine uygun şekilde iş hayatında yer almasını sağlayan projemizi 2019 yılında geliştirdik. Kadınlar, çalışma gün ve saatlerini haftada 3 gün 5’er saat veya 5 gün 3’er saat olarak kendileri belirliyor. Şu anda 7 şehirde 72 mağazamızda Ev Kadınları Programı’nda çalışan kadın istihdamımız var. Kadınların eko sistemin aktif bir üyesi olması projemizin öncelikli hedefleri arasında yer alıyor. Koton olarak DNA’mıza işlemiş olan kadının güçlendirilmesi bundan sonra da aynı öncelik ile önümüzdeki dönemde de devam edecek.”

Bronz STEVIE® ödülüne layık görülen Koton, 14 Nisan günü online olarak gerçekleştirilecek gala etkinliğinde ödülünü alacak.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve isdunyasindakadin.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.