Marks & Spencer, Plan A ile geleceğe yatırım yapıyor

Moda-Giyim 21.03.2024 - 09:50, Güncelleme: 21.03.2024 - 09:50
 

Marks & Spencer, Plan A ile geleceğe yatırım yapıyor

Perakende sektörünün öncülerinden İngiliz giyim markası Marks & Spencer, sürdürülebilirlik girişimi ‘Plan A’ kapsamında, Türkiye'de öncü bir rol üstlenerek geri dönüştürülebilir alışveriş çantaları ile yeşil bir geleceğe katkı sağlıyor ve çevre bilincini artırıyor.

Özel tasarımlara sahip, tekrar kullanılabilir ve geri dönüştürülebilir alışveriş çantaları ile hem çevre dostu bir alışveriş deneyimi sunuyor hem de çantalardan elde edilen geliri uzun süredir farklı projelerde iş birliğini sürdürdüğü Anne Çocuk Eğitim Vakfı’na (AÇEV) bağışlayarak, daha fazla çocuğun eğitime erişimde eşit fırsatlara sahip olmasına destek oluyor. Dünyaca ünlü İngiliz giyim markası Marks & Spencer, sürdürülebilirlik ve çevre bilincine verdiği önemle, toplumsal farkındalığı artırmak adına attığı adımlara bir yenisini daha ekliyor. Türkiye’de Fiba Perakende çatısı altında tüketicilerle buluşan marka, ülkemizde öncü bir rol üstlenerek geri dönüştürülebilir alışveriş çantaları ile plastik poşet kullanımını azaltıyor. Sürdürülebilirlik çabaları, Marks & Spencer'ın kapsamlı sürdürülebilirlik girişimi Plan A'nın bir parçası olma niteliğini taşıyor. Plan A ile şirketin net sıfır karbon hedefine ulaşmak için 2039-2040 yılına kadar tüm operasyonlarında ve tedarik zincirinde sıfır karbon hedefine odaklanılıyor. Bu hedef, Paris İklim Anlaşması'nın amaçlarına uyumlu olarak, küresel ısınmayı 1.5°C ile sınırlama hedefini de destekliyor. Plan A, sadece karbon emisyonlarını azaltmakla kalmayıp, aynı zamanda su kullanımı, atık yönetimi ve doğal kaynakların korunması gibi diğer sürdürülebilirlik alanlarında da kapsamlı bir yaklaşım oluşturuyor. Marks & Spencer Türkiye, Fiba Perakende çatısı altında Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ile otuz yıldır sürdürdüğü daimi iş birliğine, bu projeyle de devam ediyor. Marka, çantaların satışından elde edilen gelirle ihtiyaç sahibi çocuklara ve ebeveynlere yönelik bilimsel temelli eğitim programlarının geliştirilmesine destek oluyor. Geri dönüştürülebilir alışveriş çantaları ile çevre bilincine katkı sağlıyor   Marks & Spencer’ın çevre dostu çözümlerle sürdürülebilir bir gelecek için attığı adımlar, Plan A'nın temel hedeflerine de uygun bir şekilde sürdürülebilirlik ve toplumsal fayda alanlarında öncü olma çabalarını desteklerken, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma taahhüdünü de yansıtıyor. Geri dönüştürülebilir Marks & Spencer alışveriş çantaları, çevre dostu bir alışveriş deneyimi sunmanın yanı sıra dayanıklı ve uzun ömürlü yapılarıyla, tekrar tekrar kullanılabilir olmalarıyla plastik poşet kullanımını en aza indirmeyi hedefliyor ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlıyor.
Perakende sektörünün öncülerinden İngiliz giyim markası Marks & Spencer, sürdürülebilirlik girişimi ‘Plan A’ kapsamında, Türkiye'de öncü bir rol üstlenerek geri dönüştürülebilir alışveriş çantaları ile yeşil bir geleceğe katkı sağlıyor ve çevre bilincini artırıyor.

Özel tasarımlara sahip, tekrar kullanılabilir ve geri dönüştürülebilir alışveriş çantaları ile hem çevre dostu bir alışveriş deneyimi sunuyor hem de çantalardan elde edilen geliri uzun süredir farklı projelerde iş birliğini sürdürdüğü Anne Çocuk Eğitim Vakfı’na (AÇEV) bağışlayarak, daha fazla çocuğun eğitime erişimde eşit fırsatlara sahip olmasına destek oluyor.

Dünyaca ünlü İngiliz giyim markası Marks & Spencer, sürdürülebilirlik ve çevre bilincine verdiği önemle, toplumsal farkındalığı artırmak adına attığı adımlara bir yenisini daha ekliyor. Türkiye’de Fiba Perakende çatısı altında tüketicilerle buluşan marka, ülkemizde öncü bir rol üstlenerek geri dönüştürülebilir alışveriş çantaları ile plastik poşet kullanımını azaltıyor. Sürdürülebilirlik çabaları, Marks & Spencer'ın kapsamlı sürdürülebilirlik girişimi Plan A'nın bir parçası olma niteliğini taşıyor. Plan A ile şirketin net sıfır karbon hedefine ulaşmak için 2039-2040 yılına kadar tüm operasyonlarında ve tedarik zincirinde sıfır karbon hedefine odaklanılıyor. Bu hedef, Paris İklim Anlaşması'nın amaçlarına uyumlu olarak, küresel ısınmayı 1.5°C ile sınırlama hedefini de destekliyor. Plan A, sadece karbon emisyonlarını azaltmakla kalmayıp, aynı zamanda su kullanımı, atık yönetimi ve doğal kaynakların korunması gibi diğer sürdürülebilirlik alanlarında da kapsamlı bir yaklaşım oluşturuyor.

Marks & Spencer Türkiye, Fiba Perakende çatısı altında Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ile otuz yıldır sürdürdüğü daimi iş birliğine, bu projeyle de devam ediyor. Marka, çantaların satışından elde edilen gelirle ihtiyaç sahibi çocuklara ve ebeveynlere yönelik bilimsel temelli eğitim programlarının geliştirilmesine destek oluyor.

Geri dönüştürülebilir alışveriş çantaları ile çevre bilincine katkı sağlıyor

 

Marks & Spencer’ın çevre dostu çözümlerle sürdürülebilir bir gelecek için attığı adımlar, Plan A'nın temel hedeflerine de uygun bir şekilde sürdürülebilirlik ve toplumsal fayda alanlarında öncü olma çabalarını desteklerken, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma taahhüdünü de yansıtıyor. Geri dönüştürülebilir Marks & Spencer alışveriş çantaları, çevre dostu bir alışveriş deneyimi sunmanın yanı sıra dayanıklı ve uzun ömürlü yapılarıyla, tekrar tekrar kullanılabilir olmalarıyla plastik poşet kullanımını en aza indirmeyi hedefliyor ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlıyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve isdunyasindakadin.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.